pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Kamil Sochacki

KWW Z Pomysłem na Gminę Miedźna
Kamil Sochacki

Kandydat do rady gminy Miedźna

Okręg nr 12
Mam 21 lat. Aktualnie jestem studentem Nauk o Polityce. Interesuję się polityką, aktorstwem oraz siatkówką. Jestem osobą komunikatywną, pomocną, otwartą oraz zawsze dążącą do celu. Mieszkam w Woli od ponad 18 lat, dlatego jestem z tym miejscem związany. To tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki na scenie. Startuje na radnego, ponieważ wierzę w to, że nasza Gmina może rozwinąć skrzydła i sprawić, że ludzie usłyszą o nas wiele dobrego. Ze swojej strony mogę obiecać, że będę godnie reprezentował nasze Sołectwo.

Program wyborczy

1. Inwestycja w rozbudowę ścieżki przy ulicy Lipowej, celem budowy Parku oraz zainstalowaniu miejsc siedzących.
W naszym rejonie nie ma miejsca, w którym można spokojnie usiąść i odpocząć, dlatego celem inwestycji jest zaspokojenie potrzeb osób, które pragną odpocząć w miejscu do tego przeznaczonym.

2. Organizacja nowych miejsc parkingowych w Sołectwie Wola II.
Możemy zauważyć, ze przy ulicy Dębowej jest ciągle problem z miejscami parkingowymi, dlatego potrzebą jest znalezienie odpowiedniego miejsca na kolejne miejsca parkingowe.

3. Większa dostępność radnych dla mieszkańców.
Chcę, aby Radni byli bardziej otwarci i dostępni dla mieszkańców, aby mieli do kogo zwrócić się o pomoc w rozwiązywaniu problemów. Stąd chcę, aby na BIP pojawiły się m.in kontaktowe adresy e-mail do każdego z radnych, co jest dobrą praktyką w wielu samorządach, a sami radni prowadzili także dyżury dla mieszkańców.

4. Przeprowadzenie kampanii społecznej w szkołach dotyczącej bezpieczeństwa dzieci pt. ,,Doceń życie - bo masz co!”.
Wielu młodych ludzi ma problem z akceptacja swojego życia, nie potrafi go docenić. Kampania ma na celu poruszenie ważnych elementów w życiu młodego człowieka, ale też zjawisk negatywnych jak przemoc fizyczna czy psychiczna. Połączenie kampanii z multimedialnymi prezentacjami ma bardziej wpłynąć na nasze myślenie. Musimy pamiętać, że w życiu liczy się pomoc oraz traktowanie bliźniego z szacunkiem.

5. Rozbudowanie oferty kulturowej w naszej gminie.
Uważam, że gmina powinna zwiększyć środki finansowe na rozwój części kulturowej. Mieszkańcy powinni mieć dostęp imprez, wydarzeń czy warsztatów, dzięki czemu mogliby rozwijać się kulturowo, intelektualnie oraz poszerzać swoje horyzonty jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

6. Uruchomienie wypożyczalni na wzór Rowerów Miejskich
Wola jest bardzo rozwinięta Wsią, dlatego powinniśmy zacząć myśleć tak, aby spełniała funkcje małego miasta. Pomysł na wynajmowanie rowerów w naszej gminie wydaje się dosyć kontrowersyjny, ale po dłuższym zastanowieniu możemy zauważyć, że części mieszkańców nie stać na zakup roweru, bądź nie dysponują miejscem, gdzie mogliby go przechować.

Masz pytanie do mnie? Chętnie odpowiem:

tel. 734 108 454
e-mail: kamil.sochacki@interia.pl

Zapraszam także do śledzenia naszej strony internetowej: komitetzpomyslem.ewola.pl/