pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Andrzej Wicher

KW Liga Samorządowa Pierwsza
Andrzej Wicher

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 1
Lista nr 22
Pozycja nr 5
Urodziłem się w Pyskowicach k/Gliwic, ale od 3-go roku życia mieszkam w Pszczynie. Po ukończeniu szkoły podstawowej tzw. „Ćwiczeniówki” dojeżdżałem do Technikum Teletransmisyjnego w Katowicach-Piotrowicach gdzie w 1967r. uzyskałem maturę. Ta szkoła wyznaczyła moją późniejszą drogę zawodową. Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach i jako mgr inż. elektryk rozpocząłem pracę w Zakładzie „ELWO” w Pszczynie.
Po dwóch latach przeszedłem do pracy w Telekomunikacji Polskiej, gdzie kierowałem oddziałem pszczyńskim TP przez 25 lat.
Dodatkowo pracowałem jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w czechowickiej „Resortówce” i pszczyńskiej „Samochodówce”.
W 1999 r. ukończyłem studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, a już na emeryturze w r. 2009 studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej uzyskując uprawnienia audytora energetycznego w budownictwie.
Ze względu na szerokie codzienne kontakty znam Pszczynę i problemy jej mieszkańców jak mało kto.
Interesuję się muzyką i czynnym sportem. Lubię podróże w kraju, ale też w świecie z kamerą i aparatem fotograficznym.
Jestem członkiem Towarzystwa Przyjaciół Zamku w Pszczynie, członkiem Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj”, członkiem Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, śpiewam w Chórze „Lutnia”. Od 5-ciu lat jestem prezesem tego chóru, który działa już 111 lat. Mimo emerytury jestem zwolennikiem aktywnego trybu życia.
Doświadczenia zawodowe oraz wrażliwość na problemy społeczne chcę wykorzystać do rozwiązywania problemów dręczących mieszkańców miasta, głównie w zakresie jakości życia, bezpieczeństwa i komunikacji.