pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Michał Ziebura

KW Prawo i Sprawiedliwość
Michał Ziebura

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 4
Lista nr 10
Pozycja nr 1
Urodziłem się 36 lata temu w Pszczynie. Wraz z żoną, synem Filipem oraz córką Marysią mieszkamy w Łące. Jestem absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Obecnie pracuję w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A. w KWK „Pniówek” na stanowisku geodety, a wcześniej przez 10 lat w KWK „Krupiński”.

Z ogromną satysfakcją angażuję się w działalność dla lokalnej społeczności. Przez ostatnie lata byłem autorem lub współautorem wielu projektów Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Do najważniejszych inicjatyw zaliczyć mogę m.in.
- Zagospodarowanie terenu wokół „Serca Wsi” poprzez budowę ogrodzenia, oświetlenia oraz utwardzenie terenu,
- Modernizacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Łące - montaż klimatyzacji, remont kuchni z zakupem nowego wyposażenia,
- Strefa sportu przy LKS Łąka - zakup bramek oraz nowoczesnego sprzętu treningowego dla dzieci.

Działam aktywnie w Radzie Sołeckiej oraz Radzie Parafialnej w Łące oraz jestem przedstawicielem Stowarzyszenia Dla Ziemi Pszczyńskiej. Dzięki naszemu zaangażowaniu zaniechano m.in. budowy kompostowni odpadów w Łące oraz linii do pirolizy odpadów gumowych w Pszczynie.

Przez kilkanaście lat, w okresie największych sukcesów, byłem zawodnikiem LKS Łąka, a później lokalnych klubów z Suszca, Studzionki i Jankowic. Obecnie aktywnie uczestniczę w Pszczyńskiej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej. Wolny czas staram się spędzać aktywnie, biegając, jeżdżąc na rowerze i grając w piłkę nożną.

Jestem przekonany, że wniosę nowe spojrzenie na problemy gminy, a za najważniejsze działania uważam rozbudowę infrastruktury drogowej oraz zagospodarowanie okolic Zbiornika Goczałkowickiego i Zbiornika Łąka siecią dróg rowerowych. Priorytetem będzie dla mnie także podniesienie bezpieczeństwa w naszej gminie, rozwój infrastruktury sportowej, kulturalnej, a także uaktywnienie seniorów na każdym osiedlu i sołectwie.