pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Marek Dutkowski

KWW Ziemia Pszczyńska
Marek Dutkowski

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 1
Lista nr 20
Pozycja nr 3
Mieszkam w Pszczynie na osiedlu Powstańców Śląskich. Z żoną Aleksandrą mamy dwoje dorosłych dzieci. Czas wolny spędzam z rodziną, pasjonuję się również motoryzacją, a w czasie urlopu chętnie sięgam po dobrą książkę. Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie, jestem również absolwentem „Akademii Liderów Samorządowych” w ramach studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej.

Od 17 lat jestem pracownikiem samorządowym i od początku związany jestem z finansami samorządowymi. W 2001 r. zostałem naczelnikiem Wydziału Finansowego Urzędu Miejskiego w Pszczynie, w latach 2008-2012 pełniłem funkcję skarbnika gminy Pszczyna, a od kwietnia 2012 roku jestem skarbnikiem powiatu pszczyńskiego.

Kandydując do Rady Miejskiej, chcę wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie samorządowe i służyć naszemu miastu. Od 35 lat jestem mieszkańcem osiedla Powstańców Śląskich i doskonale znam jego potrzeby. Bezpieczeństwo Mieszkańców, oświata na wysokim poziomie i infrastruktura sportowa niezbędna dla zdrowego trybu życia, to potrzeby Mieszkańców i kierunki, w jakich powinna rozwijać się Pszczyna.

Mój program:
• kontynuacja wykonywania nawierzchni asfaltowych na nowej części osiedla, tzw. „Poligonie-Bis”,
• doprowadzenie do powstania projektu i rozpoczęcia realizacji budowy chodnika wzdłuż ul. Łowieckiej,
• rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2,
• wspieranie działań zmierzających do modernizacji Stadionu Miejskiego w Pszczynie,
• zabieganie o wykonanie ekranów tłumiących hałas z obwodnicy północnej Pszczyny, co zdecydowanie poprawi komfort życia mieszkańców osiedli: Powstańców Śląskich, Polne Domy i Stara Wieś oraz sołectw: Piasek i Czarków.