pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Barbara Uszok

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Barbara Uszok

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 4
Lista nr 23
Pozycja nr 7
Barbara Uszok. Mam 53 lata, jestem żoną, mamą trzech córek oraz szczęśliwą babcią dwóch wnuczek. Od urodzenia mieszkam w Wiśle Wielkiej. To piękne miejsce, z którym wiążę plany na resztę życia. Ukończyłam Wyższą Szkołę Filozoficzno - Pedagogiczną w Krakowie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim. Pracuję jako nauczycielka w szkole w Wiśle Wielkiej.
Jestem osobą aktywną, pełną wrażliwości, gotową do poświęceń na rzecz lokalnej społeczności. Szczególnie bliskie są mi sprawy związane z edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży. Dlatego też jako radna chciałabym aby w planach rozwojowych uwzględniono rozbudowę szkoły w Wiśle Wielkiej, oraz stworzenie miejsca do aktywnego spędzania czasu (plac zabaw, miejsce uprawiania sportu). Zamierzam tym projektem zainteresować samą młodzież, która by w wolnych chwilach społecznie tworzyła to miejsce.
Kolejnym celem jaki zamierzam zrealizować to poprawa infrastruktury drogowej naszego sołectwa w tym remont nawierzchni ulicy Zacisze i Lipowa. Ważną grupą mieszkańców są dla mnie seniorzy. Chciałabym z pomocą gminy pozyskać środki na stworzenie dla nich miejsca, w którym mogli by realizować swoje pasje. Kursy, warsztaty, cykliczne spotkania to sprawdzony sposób na spędzanie wolnego czasu tej grupy społecznej.
Świadoma jestem odpowiedzialności i ogromu pracy jakie czekają przyszłych radnych. Po konsultacji i otrzymanym wsparciu moich najbliższych zdecydowałam się ubiegać o mandat radnego. Zapewniam, że powierzone mi obowiązki wypełniać będę z pełnym zaangażowaniem. Zamierzam przynajmniej raz na kwartał organizować spotkania sprawozdawcze, na których rozliczę się ze swoich działań .
Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w wyborach i oddanie na mnie swojego głosu.