pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Stanisław Goraus

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Stanisław Goraus

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 4
Lista nr 23
Pozycja nr 2
Bez polityki i konfliktów
Nazywam się Stanisław Goraus. Mam 62 lata. Całe swoje życie związany jestem z Porębą. Tu się urodziłem, tu chodziłem do szkoły, tu też urodziło się pięcioro moich dorosłych już dzieci. Zawodowo zajmuję się rolnictwem. Nigdy nie były mi obce sprawy mojej miejscowości i gminy. Dlatego 4 lata temu zdecydowałem się ubiegać o mandat radnego Rady Miasta. Dzięki Państwa głosom mandat uzyskałem.
Kończąca się kadencja nie była zmarnowanym czasem. Udało się zrealizować wiele z zamierzonych celów. Wykonano nową nawierzchnię na ulicy Dworskiej. Wybudowano przedszkole z parkingiem, wykonano odwodnienie, izolację i parking w szkole. Pozyskano teren pod budowę chodnika i zaprojektowano nową salę gimnastyczną. Wybudowano zaplecze socjalne z parkingiem oraz siłownie zewnętrzną na boisku sportowym.
Wiem jakie są potrzeby naszych mieszkańców. Wykorzystując wiedzę i zdobyte doświadczenie chciałbym w zbliżającej się kadencji doprowadzić do wybudowania tak bardzo oczekiwanej sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Porębie, jedynej placówce w gminie, gdzie lekcje wychowania fizycznego odbywają się na szkolnym korytarzu. W dziedzinie poprawy infrastruktury drogowej walczyć będę o wykonanie nakładki asfaltowej na ulicach - Wodnej i Narutowicza. Zamierzam zaangażować się również w reaktywację młodzieżowego klubu sportowego oraz budowę placu zabaw dla dzieci. Ważnym zadaniem dla radnych jest dostosowanie placówek oświatowych na naszym terenie do potrzeb reformy oświaty. Postulować będę również budowę chodników mających poprawić bezpieczeństwo naszych dzieci i mieszkańców.
Jeżeli podobnie jak ja postrzegacie Państwo problemy naszej miejscowości i gminy, oddajcie ponownie na mnie głos 21 października. Za każdy głos gorąco dziękuję.