pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 7 listopada 2006
  • wyświetleń: 5119

Apel uczniów pszczyńskiego liceum

Każdy mieszkaniec gminy i powiatu Pszczyna, z pewnością powie: Jestem obywatelem Pszczyny. Ale czy znamy znaczenie słowa obywatel? Według słownika języka polskiego obywatel to członek społeczeństwa danego państwa, mający określone uprawnienia i obowiązki zastrzeżone przez prawo i konstytucję.

Tak, mamy prawa. Jednym z tych niezachwianych praw jest możliwość wybierania naszych reprezentantów, osób zarządzających naszym miastem, gminą i powiatem. To bardzo duży przywilej, z którego nie wszyscy korzystamy. A przecież powinniśmy, bo nasz wybór, nasz jeden głos, może zadecydować o naszych przyszłych losach. Pamiętajmy, że to MY kształtujemy życie w naszej okolicy.

Polska jest państwem demokratycznym, a jej mieszkańcy mają prawo głosu. Nasi przodkowie przelewali krew, abyśmy mieli tą możliwość. Nie jesteśmy ubezwłasnowolnieni. Niech dorośli dadzą przykład swoim dzieciom i głosują.

Nie wypełniajmy tylko naszym obowiązków, ale korzystajmy z naszych praw. Postąpcie jak na obywatela przystało. Idźcie na wybory! Macie do tego prawo!

Uczniowie I LO im.Bolesława Chrobrego w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA