pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 22 listopada 2014
  • 23 listopada 2014
  • wyświetleń: 16004

Dwie osoby z powiatu w sejmiku

Tylko dwoje mieszkańców powiatu pszczyńskiego znajdzie się w nowym składzie sejmiku wojewódzkiego. Co ciekawe, obydwoje startowali z okręgu innego niż ten, w którym znajduje się nasz region.

Maciej Kolon, mieszkaniec Piasku, asystent posła Tomasza Tomczykiewicza, radny miejski ostatniej kadencji, został wybrany radnym do sejmiku wojewódzkiego w okręgu nr 1 (miasto Bielsko-Biała; powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki).

Maciej Kolon
Maciej Kolon zdobył mandat radnego w sejmiku wojewódzkim.


Co ciekawe, do sejmiku dostała się również Julia Kloc - córka Izabeli Kloc z Kobióra. Startowała z okręgu nr 3, obejmującym miasta: Jastrzębie Zdrój, Rybnik, Żory; powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski.

Julia Kloc
Julia Kloc będzie radną w sejmiku wojewódzkiego · fot.


Ta sztuka nie powiodła się pozostałym mieszkańcom naszego powiatu. Grzegorz Gaża, Edyta Głombek, Roman Pająk to osoby, które w powiecie zdobyły sporą liczbę głosów, ale poza nim zabrakło wielu do końcowego sukcesu.

Poniżej przedstawiamy nowy skład sejmiku oraz wyniki mieszkańców naszego powiatu.

Okręg nr 1:
Mirosław Szemla (PSL) - 9818 głosów
Andrzej Kamiński (PiS) - 22919 głosów
Jan Kawulok (PiS) - 8808 głosów
Kazimierz Matuszny (PiS) - 8009 głosów
Sylwia Cieślar (PO) - 14813 głosy
Maciej Kolon (PO) - 12352 głosy
Magdalena Idzik (PO) - 7756 głosów

Wynik mieszkanki naszego powiatu, która nie zdobyła mandatu:
Bogumiła Piszczek (Porozumienie Prawicy) - 64 głosy

Okręg nr 2
Bożena Borys-Szopa (PiS) - 18984 głosy
Piotr Czarnynoga (PiS) - 10585 głosów
Jarosław Makowski (PO) - 18002 głosów
Michał Gramatyka (PO) - 12755 głosów
Martyna Starc-Jażdżyk (PO) - 10541 głosów
Jerzy Gorzelik (RAŚ) - 15812 głosów

Wyniki mieszkańców naszego powiatu, którzy nie zdobyli mandatu:
Beata Moroń (PSL) - 2168 głosów
Waldemar Szendera (PSL) - 1801 głosów
Marcin Kotas (PSL) - 1431 głosów
Grzegorz Gaża (PiS) - 5848 głosów
Zbigniew Sajdak (PiS) - 1278 głosów
Ryszard Mejsak (PiS) - 919 głosów
Edyta Głombek (PO) - 5250 głosów
Łukasz Niedzwiedzki (SLD) - 622 głosy
Krzysztof Reclik (Mniejszości na Śląsku) - 92 głosy
Roman Pająk (RAŚ) - 2640 głosów
Wojciech Prządka (RAŚ) - 518 głosów


Okręg nr 3
Bronisław Karasek (PSL) - 4942 głosy
Tadeusz Gruszka (PiS) - 16171 głosów
Julia Kloc (PiS) - 13724 głosy
Adam Gawęda (PiS) - 5506 głosów
Gabriela Lenartowicz (PO) - 21311 głosów
Grzegorz Wolnik (PO) - 7122 głosy
Janusz Wita (RAŚ) - 8162 głosy

Wyniki mieszkańców naszego powiatu, którzy nie zdobyli mandatu:
Adam Pustelnik (Nowa Prawica - Janusza Korwin Mikke) - 3599 głosów
Monika Włodarczyk (Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego) - 274 głosy
Mirosława Grabska (Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego) - 104 głosy


Okręg nr 4
Andrzej Pilot (PSL) - 10106 głosów
Zbigniew Przedpełski (PiS) - 12145 głosów
Barbara Dziuk (PiS) - 8770 głosów
Halina Bieda (PO) - 18264 głosy
Marek Gzik (PO) - 6985 głosów
Lucyna Ekkert (PO) - 5647 głosów
Andrzej Sławik (RAŚ) - 8041 głosów

Okręg nr 5
Bronisław Korfanty (PiS) - 14517 głosów
Tomasz Bednarek (PiS) - 3708 głosów
Marian Zembala (PO) - 27275 głosów
Urszula Koszutska (PO) - 4294 głosy
Janusz Pasternak (PO) - 3834 głosy
Henryk Mercik (RAŚ) - 9261 głosów

Okręg nr 6
Stanisław Gmintruk (PSL) - 15184 głosy
Ryszard Majer (PiS) - 16627 głosów
Krystyna Jasińska (PiS) - 9084 głosy
Marta Salwierak (PO) - 9318 głosów
Stanisław Dzwonnik (SLD) - 12855 głosów

Okręg nr 7
Stanisław Dąbrowa (PSL) - 1240 głosów
Michał Wójcik (PiS) - 16215 głosów
Arkadiusz Grabowski (PiS) - 4057 głosów
Mirosław Mazur (PO) - 18790 głosów
Maria Potępa (PO) - 9575 głosów
Kazimierz Karolczak (SLD) - 9936 głosów
Michał Czarski (SLD) - 7354 głosów

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA