pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 17 listopada 2014
  • 1 grudnia 2014
  • wyświetleń: 10920

Dziendziel wójtem Pawłowic

W drugiej turze wyborów samorządowych na wójta gminy Pawłowice najwięcej głosów zdobył Franciszek Dziendziel. Na nowego wójta głosowało 3422 mieszkańców (58,81%).

Jego kontrkandydat Marek Lucjan zdobył 2397 głosów (41,19 %). Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 42,26%.Franciszek Dziendziel
Franciszek Dziendziel - lat 60, żonaty, dwie córki i trójka wnucząt. Ukończył Studia na Uniwersytecie Wrocławskim i Politechnice Śląskiej. Posiada uprawnienia i doświadczenie w zakresie geologii, hydrogeologii, wiertnictwa, górnictwa, budownictwa, zarządzania zasobami ludzkimi, firmami Skarbu Państwa oraz nieruchomościami. Doświadczenie zdobywał prowadząc własną firmę projektowo-budowlaną, nadzorując jako kierownik, następnie dyrektor i prezes działalność spółek Skarbu Państwa. Aktualnie koordynuje pracami zespołów ds. szkód górniczych kopalń Kompanii Węglowej. W ramach obowiązków pracy zawodowej współpracuje z administracją rządową i samorządową. Interesuje się historią, sportem i turystyką. Uwielbia sporty zimowe, ale nie stroni od piłki nożnej, roweru, szachów oraz skata. Za działalność na rzecz samorządności został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Zasługi, a za zasługi dla oświaty Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Swoją wiedzę i doświadczenie chce wykorzystać w pełnieniu funkcji wójta.


Wyniki I tury głosowania na wójta Pawłowic:
  • Franciszek Dziendziel - 2486 głosów (34,51%)
  • Marek Lucjan - 1802 głosów (25,01%)
  • Grzegorz Nogły - 1779 głosów (24,69%)
  • Agata Tucka-Marek - 1137 głosów (15,78%)

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA