pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 23 listopada 2010
  • wyświetleń: 10309

Zastępca burmistrza zrezygnował!

Artykuł sponsorowany:

Zastępca burmistrza zrezygnował!
Tomasz Drąszkowki


Ogłoszenie płatne:

Szanowni Mieszkańcy,

na przełomie roku podczas analizy stanu bezpieczeństwa miasta zaproponowałem wprowadzenie w Pszczynie systemu kontroli prędkości z użyciem fotoradaru. Pierwsze dni kontroli obnażyły fatalny stan poszanowania prawa przez kierowców. Idea zatem wydawała się ze wszech miar słuszna.

Skomplikowane procedury dostępu do CEPiK spowodowały znaczne opóźnienie w powiadomieniu zainteresowanych o popełnionym wykroczeniu. W efekcie tego wielu kierowców nieświadomych wcześniejszego, popełniło kolejne wykroczenia narażając się na wysokie kary grzywny oraz punkty karne. Sytuacja ta wywołała wiele kontrowersji wokół słusznej idei walki z piractwem drogowym, zarzucając jej brak czynnika prewencyjnego.

Z uwagą śledziłem wszelkie wpisy na tutejszym forum, wyciągając z nich wnioski. Jednym z nich była zmiana miejsc pomiaru z dróg krajowych i wojewódzkich na drogi powiatowe, gminne, a nawet osiedlowe. W wielu wypadkach zrezygnowano z nakładania mandatów, ograniczając się do pouczenia kierowcy.

Kilku kandydatów tegorocznych wyborów samorządowych z tematu tego uczyniło motyw przewodni swojego programu wyborczego.

Ze swojej strony postanowiłem ocenę tej idei oddać w ręce wyborców, kandydując do Rady Powiatu. Wynik, jaki osiągnąłem w tychże wyborach wskazuje na brak akceptacji dla tego typu działań. Z pokorą więc wynik ten przyjmuję, dziękując zarazem tym, którzy w działaniach mych dostrzegli szczere intencje i głos swój na mnie oddali.

W związku z powyższym oświadczam, iż rezygnuję z funkcji zastępcy burmistrza Pszczyny.

Życząc wszystkim mieszkańcom bezpiecznej i szerokiej drogi
Tomasz Drąszkowski