pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 12 listopada 2010
  • wyświetleń: 3601

Marek Jurek w Pszczynie

Artykuł sponsorowany:

Pragniemy podziękować wszystkim obecnym na spotkaniu z marszałkiem Markiem Jurkiem. O poziomie spotkania może świadczyć fakt wielu pytań z publiczności, i czas 2,5 godziny spędzony w przyjaznej - prawie rodzinnej - atmosferze. Dziękujemy Markowi Jurkowi za jego obecność i podzielenie się z nami swoją wiedzą m.in. o samorządności.

Marek Jurek w Pszczynie


Marek Jurek w Pszczynie


Marek Jurek: Co to znaczy dobry samorząd lokalny? To przede wszystkim samorząd bliski rodzinie i samorząd oparty o społeczeństwo. Ustawa, którą w 90 roku pisaliśmy zawierała jedną zasadniczą prawdę, że samorząd to my wszyscy, że samorząd tworzą obywatele mieszkający w danym mieście. Samorząd nie może być pochodną, przedłużeniem, wpływów partyjnych central.

Samorząd musi wyrastać z życia społecznego. Jeżeli dzisiaj widzimy, że nie wszystkie partie - no bo nie ma demokracji bez życia politycznego - ale te partie które dominują, wprowadzają tyle konfliktów w Polsce to musimy zrobić wszystko, żeby te konflikty nie były przenoszone do życia lokalnego. A nawet jeżeli te partie mają takie poparcie społeczne, to żeby w samorządzie były obecne siły nastawione na współpracę ze środowiskami społecznymi, z autorytetami społecznymi, rozumiejące cele samorządu i również nakłaniające do wzajemnej współpracy te dominujące w kraju partie polityczne - żeby współorganizowały, a nie dezorganizowały, nie konfliktowały życie lokalne.

Marek Jurek w Pszczynie


Zachęcamy do odwiedzenia strony www.prawicawpczynie.pl oraz stronę
naszego kandydata na burmistrza www.janlipniak.pl