Wybory samorządowe 2024

Renata Sosna

KWW Liga Samorządowa Ziemi Pszczyńskiej
Renata Sosna

Kandydatka do Rady Miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 3
Pozycja nr 1

Szanowni Państwo!

Od 20 lat jestem mieszkanką Piasku, gdzie wspólnie z mężem Szymonem wychowujemy nasze dzieci. Ukończyłam studia magisterskie na Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku - Białej na kierunku „Zarządzanie i Marketing”, oraz studia podyplomowe z zakresu „Zarządzania sytuacją kryzysową” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od wielu lat związana jestem z samorządem powiatowym , wcześniej pracowałam w Wydziale Organizacyjnym oraz w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz Powiatowym Urzędzie Pracy w Pszczynie. Obecnie jestem Kierownikiem Referatu ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych Starostwa oraz Koordynatorem Powiatowym nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego. Dodatkowo rozmawiam w Polskim Języku Migowym, wspierając tym samym osoby Głuche.

Jestem typem organizatora i społecznika. Ciągle przyglądam się otaczającym nas problemom i próbuję reagować na wszelkie niedogodności, które można udoskonalić. W wolnych chwilach oddaję się swojej pasji związanej z plastyką. Wspieram działania charytatywne przekazując swoje prace na szczytne cele. Do pracy motywuje mnie również szeroko rozumiany wolontariat, jak również chęć pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym.

Kandyduję do Rady Miejskiej w Pszczynie, ponieważ chciałabym wykorzystać zdobyte doświadczenie i wiedzę na rzecz mieszkańców naszej gminy, a w szczególności osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami, jak i działań związanych z poprawą infrastruktury drogowej i budową kanalizacji. Moim zamiarem jest wspierać i wprowadzać do realizacji różne działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

Za każdy oddany głos serdecznie Państwu dziękuję!

Renata Sosna

Mój program:

• opieka senioralna oraz wytchnieniowa skierowana do opiekunów osób przewlekle chorych oraz osób z niepełnosprawnościami;

• podniesienie świadomości mieszkańców na temat działalności wolontariackiej;

• poprawa infrastruktury drogowej i chodników;

• budowy kanalizacji sanitarnej w sołectwie Piasek;

• dostosowanie powierzchni użytkowych dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami;

• zwiększenie ilości miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych;

• eliminacja barier architektonicznych w budynkach biblioteki, „Sołtysówki” i „Kaniówki” w Piasku;

• poprawa bezpieczeństwa w obszarze szkoły i przedszkola poprzez wyznaczenie przejść dla

pieszych.

Wyświetleń: 755