pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Łukasz Banaś

KW Nowa Energia
Łukasz Banaś

Kandydat do rady gminy Miedźna

Okręg nr 10
Mam 37 lat i od dzieciństwa mieszkam w Woli. Tutaj się wychowałem i tutaj założyłem rodzinę. Przez wiele lat czynnie uczestniczę w życiu naszej parafii. Wcześniej jako ministrant a obecnie, jako osoba zawsze gotowa do pomocy. Działam aktywnie w klubie sportowym LKS Sokół Wola i jestem członkiem Rady Sołeckiej Osiedla W 1.

Mam dużo energii i pomysłów na poprawę jakości życia w naszej gminie. Lubię działać społecznie
i satysfakcjonuje mnie to, gdy udaje mi się coś zrobić i coś zmienić na lepsze. W ostatnich latach pracowałem na rzecz Stowarzyszenia NOWA ENERGIA. Sporo nam się udało, ale największe cele można osiągać z pozycji radnego. Dlatego kandyduję.

Chcę być uczciwy z moimi wyborcami. Mam wybudowany dom we Frydku. Ale to problemy Woli wciąż znam i rozumiem najlepiej. Dla Woli wiele działałem i Wola bardzo leży mi na sercu. Będę reprezentował Państwa najlepiej, jak potrafię z całym moim uporem i energią do działania.

Oto moje najważniejsze postulaty dla Woli:
 Włączenie Naszej Gminy do Metropolii, żeby młodzież do 16 r.ż. miała bezpłatne bilety, żeby poprawiła się nam komunikacja i żeby było więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe.
 Wpływanie na zmianę organizacji działania GZGK tak, żeby spółka zajmowała się także zadaniami porządkowymi na terenie gminy, dzięki czemu będzie czyściej i ładniej.
 Współpraca ze spółdzielnią mieszkaniową i sołectwem w zakresie estetyki i tworzenia nowych miejsc parkingowych oraz dalsza praca na rzecz uregulowania spraw gruntów
na Osiedlu W1.
 Poprawa jakości wody i ocena zasadności cennika.
 Poprawa warunków w placówkach oświatowych (modernizacja i remonty oraz oczyszczacze powietrza w przedszkolu) oraz stworzenie dla dzieci Miasteczka Ruchu Drogowego.
 Poważne traktowanie Ochotniczej Straży Pożarnej.
 Utworzeniu Klubu lub Domu Seniora.
 Budowa stałej muszli koncertowej w Woli i reaktywacja gminnej imprezy muzycznej pod nazwą GREJFEST.
 Zerowa tolerancja dla nadużywania stanowiska i mienia gminy w celach prywatnych.
 Współtworzenie „banku” oczekiwań i pomysłów mieszkańców z reprezentowanego przez mnie okręgu i pilnowaniu, które i jak są realizowane, zwłaszcza wg ich ważności, pilności
i możliwości.