pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Marzena Skorupa

KWW Ziemia Pszczyńska
Marzena Skorupa

Kandydat do rady powiatu pszczyńskiego

Okręg nr 5
Lista nr 19
Pozycja nr 6
Mam 29 lat. Urodziłam się na Pomorzu w Słupsku, ale już gdy miałam 3 lata rodzice przeprowadzili się do Pawłowic, więc mogę śmiało powiedzieć, że jestem pawłowiczanką.
W Pawłowicach kończyłam szkołę podstawową, gimnazjum i liceum. Studia I i II stopnia ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne i edukacja dla bezpieczeństwa z przygotowaniem pedagogicznym. Posiadam uprawnienia instruktora pływania oraz trenera personalnego. Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę jako instruktor pływania w klubie pływackim, specjalizując się w zajęciach dla przedszkolaków i dzieci młodszych. Praca z dziećmi nauczyła mnie cierpliwości i determinacji w osiąganiu celów.
Moją życiową pasją oprócz sportu jest muzyka.
Z przyjaciółmi muzykami 12 lat temu założyłam zespół, który funkcjonuje do chwili obecnej, dając koncerty na festynach, akademiach, piknikach i imprezach zamkniętych. Moja mała Ojczyzna Pawłowice oraz Ziemia Pszczyńska są mi bardzo bliskie, dlatego angażuję się w różnoraką działalność kulturalno-społeczną, przede wszystkim propagując zdrowy styl życia.
Pragnę wykorzystać zdobyte doświadczenie, wiedzę i mój młodzieńczy zapał do pracy na rzecz naszej Gminy i jej Mieszkańców. Chcę podejmować tematy i rozwiązywać problemy, nawet te trudne, które najbardziej Państwa nurtują. Razem zmieńmy na lepsze naszą miejscowość, gminę i powiat pszczyński.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój program:
- budowa placów zabaw w każdej miejscowości gminy;
- uruchomienie dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi, umożliwiających rozwój zawodowy młodych mam;
- dostosowanie komunikacji lokalnej do potrzeb i oczekiwań mieszkańców poprzez lepsze skorelowanie z komunikacją MZK;
- propagowanie zdrowego stylu życia poprzez m.in. budowę nowych miejsc rekreacyjnych, organizowanie konferencji i warsztatów w tym zakresie;
- rozbudowa ścieżek rowerowych;
- instalacja sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wodzisławska - Krucza;
- budowa chodnika przy drodze nr 938 od przystanku Pawłowice Pętla do ronda przy ul. Młyńskiej.