pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Paweł Przybyła

KWW Ziemia Pszczyńska
Paweł Przybyła

Kandydat do rady powiatu pszczyńskiego

Okręg nr 4
Lista nr 19
Pozycja nr 8
Mam 20 lat. Od urodzenia mieszkam w Łące. Ukończyłem liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Po maturze zdecydowałem się nie podejmować od razu studiów, ale skupić się na rozwoju zawodowym. Od 2016 roku współpracuję z działem sportowym katowickiej „Gazety Wyborczej”. Jestem także konferansjerem.
Tata przekazał mi pasję do sportu i od kiedy tylko pamiętam, pomagam w LKS-ie Łąka. Staram się zdziałać jak najwięcej dla rozwoju dzieci w Łące, współpracując z ich trenerami w akademii.
Pasję do pracy społecznej i samorządu odkryłem już w gimnazjum. Udało mi się przeprowadzić wiele akcji prospołecznych, w wielu pomagałem. Kiedy ktoś zwraca się do mnie o pomoc, nienawidzę odmawiać. Myślę, że grono osób, które może to potwierdzić, jest naprawdę wielkie.
Nie mam doświadczenia, ale mam energię i nowe pomysły. Chcę to wykorzystać. To Państwo najlepiej wiecie, czego nam potrzeba, dlatego zapraszam do rozmów. Myślę, że moja Łąka, jak i wszystkie sołectwa, potrzebują świeżości, którą oferuję. Zrobię wszystko, żeby usunąć nasze problemy i tchnąć w nasz samorząd nowego ducha.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój program:
- pilny remont ulicy Dygasińskiego w Łące;
- rozbudowa bazy sportowej dla sportowców z powiatu pszczyńskiego, szczególnie lekkoatletów;
- zwiększenie intensywności komunikacji powiatowej z gmin do miasta Pszczyna, szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych;
- budowa ścieżki rowerowej do OSW przez ul. Kasztanową w Łące;
- poprawa jakości leczenia w pszczyńskim szpitalu, przywrócenie poradni, dalsze remonty budynku;
- walka ze smogiem, dzięki pozyskiwaniu środków zewnętrznych;
- rozbudowa sieci zajęć Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.