pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Renata Nowok

KWW Ziemia Pszczyńska
Renata Nowok

Kandydat do rady powiatu pszczyńskiego

Okręg nr 4
Lista nr 19
Pozycja nr 3
Od urodzenia mieszkam na ziemi pszczyńskiej. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Śląskiego i od ponad trzydziestu lat aktywnie pracuję w zawodzie nauczyciela.
Od wielu lat angażuję się w działalność społeczno- kulturalną na rzecz naszego regionu. Założyłam i prowadzę zespół regionalny „Ćwiklice”. Zespół reprezentuje ziemię pszczyńską na krajowych i zagranicznych festiwalach, był inicjatorem wielu koncertów wspierających działalność lokalnych organizacji charytatywnych. Jestem prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Ziemia Pszczyńska, powołanego do pielęgnowania dziedzictwa kulturowego naszego regionu oraz do pozyskiwania w tym celu środków z różnego rodzaju funduszy.
Jestem pomysłodawcą i współorganizatorem pierwszej pszczyńskiej edycji Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. Publikacja ,,Ćwiklice - dzieje wsi w starej fotografii” powstała w ramach realizowanego przeze mnie projektu ,,Jesteśmy cząstką tej ziemi”.
Chciałabym wykorzystać moje doświadczenie i wiedzę wynikające z mojej wieloletniej pasji, do pracy na rzecz naszego powiatu. Zależy mi, żeby podejmowano działania wspierające naszą rodzimą kulturę. Bliskie są dla mnie też sprawy związane z oświatą, zdaję sobie sprawę z ich ważności. Uważam, że najważniejsze są mądre i sprawiedliwe decyzje, które będą jak najlepiej służyły naszym Mieszkańcom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój program:
- rozwój społeczno-kulturalny powiatu;
- propagowanie inicjatyw pielęgnujących tradycje Ziemi Pszczyńskiej;
- pozyskiwanie środków na rzecz pielęgnowania dziedzictwa kulturowego naszego regionu;
- promowanie wśród mieszkańców działań wspierających lokalną kulturę;
- realizowanie inwestycji wpływających na poprawę jakości życia Mieszkańców powiatu pszczyńskiego.