pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Grzegorz Wanot

KWW Ziemia Pszczyńska
Grzegorz Wanot

Kandydat do rady powiatu pszczyńskiego

Okręg nr 4
Lista nr 19
Pozycja nr 1
Mam 45 lat i od urodzenia mieszkam w Piasku. Wraz z żoną Joanną wychowujemy trójkę dzieci.
Z wykształcenia jestem ekonomistą. Skończyłem też studia podyplomowe w zakresie prawa handlowego i gospodarczego. Ściśle współpracuję z naszymi lokalnymi organizacjami społecznymi. Wspieram ich działalność i pomagam w kwestiach formalnych.
W samorządzie jestem obecny od 20 lat. Najpierw jako członek Rady Sołeckiej w Piasku, później radny Rady Miejskiej w Pszczynie, gdzie m.in. przewodniczyłem Komisji Rewizyjnej. Przez kolejne osiem lat byłem członkiem Rady Powiatu Pszczyńskiego. Przez pierwsze cztery z nich byłem m.in. przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, przez następne trzy przewodniczącym Komisji Finansów, a przez rok pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego.
Od czterech lat służę mieszkańcom gminy Pszczyna, pracując na stanowisku zastępcy burmistrza Pszczyny. Jestem odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie środków zewnętrznych, inwestycje, planowanie przestrzenne, ochronę środowiska i gospodarkę nieruchomościami.
Jestem członkiem Platformy Obywatelskiej RP, a od pięciu lat pełnię funkcję przewodniczącego jej ź struktur powiatowych.
Moją pasją jest muzyka, już ponad trzydzieści lat ź gram na gitarze. Dzięki temu spotkałem wielu wartościowych ludzi, a od kilku lat w ramach ź wspólnego koncertowania uczestniczę w zbiórkach charytatywnych na rzecz pszczyńskiego Ośrodka Matka Boża Różańcowa oraz Domu Kulejących Aniołów w Piasku. ź
Pragnę wykorzystać zdobyte doświadczenie
i wiedzę do pracy na rzecz naszego sołectwa, gminy i powiatu. Chcę podejmować tematy i rozwiązywać problemy, które najbardziej Państwa nurtują.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój program:
- przebudowa ul. Studzienickiej oraz Dworcowej w Piasku;
- budowa ronda na skrzyżowaniu przy piekarni w Piasku;
- kontynuacja budowy chodnika przy ul. Słowackiego w Piasku;
rozwijanie zakresu działalności Szpitala Powiatowego w Pszczynie m.in. o oddział szybkiej diagnostyki, oddział pediatryczny, poradnie i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy;
- zabieganie o kontynuację rozbudowy szkoły w Piasku.