pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Barbara Bandoła

KWW Ziemia Pszczyńska
Barbara Bandoła

Kandydat do rady powiatu pszczyńskiego

Okręg nr 2
Lista nr 19
Pozycja nr 1
Jestem mieszkanką Woli, mamą dwóch dorosłych córek, absolwentek uczelni technicznych. Ukończyłam Uniwersytet Śląski na Wydziale Filologicznym, zdobyłam tytuł magistra filologii polskiej. Studiowałam podyplomowo organizację i zarządzanie oświatą, oligofrenopedagogikę oraz studia dla liderów samorządu lokalnego. Przez 30 lat pracowałam w Woli, organizując i kierując dwoma szkołami, najpierw Szkołą Podstawową nr 2, potem Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im ks. prof. Józefa Tischnera.
Ważny jest dla mnie rozwój każdego dziecka i rozumienie, że osoby z niepełnosprawnościami są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, dlatego dużo energii poświęcam pracy z niepełnosprawnymi.
Po zmianie systemu oświaty wprowadzonej w roku 2017 zmieniłam miejsce pracy. Aktualnie jestem dyrektorem do spraw pedagogicznych w jednej ze szkół w Bielsku - Białej. Pracuję również jako nauczyciel akademicki, prowadzę zajęcia dla przyszłej kadry kierowniczej oświaty i nauczycieli. Otrzymałam ważne dla nauczycieli wyróżnienie - Medal Komisji Edukacji Narodowej. Jestem osobą oddaną pracy zawodowej i społecznej.
Byłam radną powiatu pszczyńskiego w kadencji 1998-2002, członkiem Zarządu Powiatu w latach 2010-2014 i Przewodniczącą Rady Powiatu w okresie 2014 -2018. Założyłam Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” w Woli, który prężnie działa, propagując narciarstwo i aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Od 2002 r. jestem członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty. Pełnię rolę sekretarza Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Drogami Tischnera”, odznaczonego w 2017 r. w Brukseli Europejską Nagrodą Obywatelską. Jestem przewodnikiem beskidzkim i pilotem wycieczek.
Praca zawodowa i społeczna stały się pasją mojego życia. W wolnych chwilach wychodzę w góry, jeżdżę na nartach lub na rowerze.
Kandyduję do Rady Powiatu Pszczyńskiego, ponieważ wspieram rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Interesują mnie sprawy publiczne, leży mi na sercu rozwój powiatu, gminy Miedźna i Woli.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój program:
- kontynuacja programu remontów dróg powiatowych, w tym ulicy Miodowej we Frydku i Pszczyńskiej w Woli;
- kontynuacja programu w zakresie poprawy komunikacji - realizacja projektu „Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Pszczynie”;
- rozwój usług medycznych w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie;
- rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w kierunku przygotowywania młodzieży do życia w szybko rozwijającym się i zmieniającym się świecie;
- działania nakierowane na wspieranie osób z niepełnosprawnościami i dalsze dostosowywanie miejsc publicznych do ich potrzeb;
- podejmowanie inicjatyw dla zrównoważonego rozwoju powiatu, gminy i naszej miejscowości.