pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Agata Lisowicz-Wala

KWW Ziemia Pszczyńska
Agata Lisowicz-Wala

Kandydat do rady powiatu pszczyńskiego

Okręg nr 1
Lista nr 19
Pozycja nr 5
Jestem mężatką i mamą 12-letniej Marysi oraz 10-letniego Jasia. Moją największą pasją jest moja praca, bo robię to co kocham. Poza pracą czas wolny najchętniej spędzam w górach, zarażając tym dzieci. Kocham narciarstwo alpejskie i tenisa ziemnego. Jestem motocyklistką i chórzystką Chóru Canticum Novum.
W 2008 roku uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, a pięć lat później ukończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie w kulturze.
Od 2009 roku jestem dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu. Pod moimi skrzydłami ośrodek zyskał miano jednego z najprężniej rozwijających się domów kultury województwa śląskiego. Praca to pozwoliła mi poznać z bliska wiele zagadnień dotyczących działalności w samorządzie, ale przede wszystkim zdobyć wiedzę z zakresu strony formalno-prawnej działalności Rady Powiatu. Chcę Państwu tą wiedzą i doświadczeniem służyć.
W 2016 roku zostałam uhonorowana tytułem Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Śląska. Oprócz satysfakcjonującej pracy za swój największy życiowy sukces uważam udział w dziesiątej edycji programu dla liderów społecznych Liderzy Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz udział w prestiżowym programie wymiany zawodowo- kulturalnej, prowadzonym przez amerykański Departament Stanu we współpracy z PAFW.
Co roku do takiej wizyty kwalifikuje się jedynie 10 osób z kilkuset chętnych, którzy ukończyli Szkołę Liderów PAFW.
Startuję w wyborach, bo jako społeczniczka, liderka, ale też fizjoterapeutka mam w sobie poczucie obowiązku działania na rzecz społeczno-ści lokalnej. Chcę by mieszkańcy byli dumni, że mieszkają tutaj i zamiast wyjeżdżać zachęcali innych do życia i mieszkania w naszym powiecie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mój program:
- działania prowadzące do rozwoju i poszerzenia zakresu realizowanych usług w pszczyńskim szpitalu;
- poprawa komunikacji w powiecie, szczególnie w gminach Kobiór, Goczałkowice-Zdrój oraz Suszec;
- lepszy dostęp uczniów do komunikacji publicznej;
- zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatowych;
- realizowanie remontów dróg zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz budowa chodników przy drogach powiatowych.