pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Bartłomiej Dzida

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Bartłomiej Dzida

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 4
Lista nr 23
Pozycja nr 5
Mam 27 lat i od urodzenia mieszkam w Łące. Na co dzień spełniam się jako mąż, tata i muzyk prowadzący działalność edukacyjną. Jestem Absolwentem liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Muzyczną pasję odziedziczyłem po mamie - absolwentce Państwowej Szkoły Muzycznej w Katowicach. Współpracowałem z wieloma zespołami oraz tworzyłem oprawę muzyczną przedstawień teatralnych. Byłem uczestnikiem i współorganizatorem pikników rodzinnych w Łące (2017-2018), Strumieńskiego Festiwalu Artystycznego (2012,2018), Festiwalu „Żubrowisko” (2013). Byłem wielokrotnie nagradzany na Wojewódzkim Konkursie Muzycznym Estrada Młodych (2008-2011). Obecnie swoją działalność skupiam na rozwoju artystycznym dzieci i dorosłych poprzez prowadzone zajęcia muzyczne, warsztaty itp. W swojej pracy podkreślam rolę rodzica w wychowaniu i rozwoju pasji u dziecka.

Poza muzyką pasjonuje mnie sport (tenis, kolarstwo, narciarstwo) oraz podróże.

Mówię w dwóch obcych językach (niemiecki i angielski).

Od najmłodszych lat jestem związany z życiem kulturalnym naszej gminy i widzę w niej ogromny potencjał, który odpowiednio zarządzany, przyniesie wymierne korzyści mieszkańcom i gminie. Chciałbym, by w czasach bardzo wyraźnych podziałów politycznych, ponad wszystko stawiać dobro publiczne i realizować budżet według potrzeb mieszkańców.
Priorytetem będzie dla mnie rozwiązanie problemów związanych z edukacją dzieci i bezpieczeństwem w drodze do szkoły. Proponuję też szereg rozwiązań mających na celu poprawienie otaczającego nas środowiska i rozbudowę sieci infrastruktury umożliwiającej nam prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia. Moim marzeniem jest, by w parku stworzyć strefę chillout, gdzie moglibyśmy w sezonie wiosenno-letnim spędzać czas ze znajomymi. Park stał by się tym samym atrakcją dla mieszkańców.
Jestem otwarty na potrzeby osób w każdym wieku. Chciałbym, by osoby starsze aktywnie uczestniczyły w życiu naszej gminy poprzez prowadzenie zajęć dla dzieci z rzemiosła, a także poprzez działalność Związku Górnośląskiego, zespołów ludowych i (chyba najlepszych jakie pamiętam) festynów. Powinniśmy wykorzystywać obecne u nas tradycje do budowania więzi między nami i promowania naszego regionu.
Mieszkamy w regionie bardzo atrakcyjnym dla turystów. Wykorzystajmy to tworząc nowe miejsca noclegowe, kempingi, gospodarstwa agroturystyczne, giełdy produktów naturalnych, czy rozbudowując sieci ścieżek rowerowych na terenach wiejskich gminy.
Proponuję zupełnie świeże spojrzenie na nasze otoczenie i mam zamiar współpracować z każdym niezależnie od preferencji politycznych. Z racji młodego wieku jestem pełen energii i zapału, który mam zamiar wykorzystać do intensywnej pracy dla naszych mieszkańców w najbliższej kadencji.