pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Roman Urbańczyk

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Roman Urbańczyk

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 1
Lista nr 23
Pozycja nr 3
Nazywam się Roman Urbańczyk. Jestem żonaty, mam dwoje dzieci. Pszczyna to moje miasto, z którym związany jestem od urodzenia. Tu prowadzę też działalność gospodarczą. Jestem radnym obecnej kadencji, reprezentującym osiedla: Piłsudskiego i Podstarzyniec. Wcześniej przez wiele lat zasiadałem w Radzie Osiedla Podstarzyniec.
Zdobyte doświadczenie samorządowe oraz pasja społecznika zdecydowały, iż podjąłem decyzję o stracie w najbliższych wyborach do Rady Miasta. Wiem jak wiele jeszcze jest do zrobienia w naszym mieście. Jestem przekonany, że wiele z tych potrzeb w zbliżającej się kadencji uda się zrealizować. Startuję z listy KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe. Z tego ugrupowania o ponowny wybór na stanowisko ubiega się Dariusz Skrobol. Ostatnie cztery lata pokazały , że właściwa współpraca radnych z burmistrzem może dać wymierne efekty. Przykładem mogą być inwestycje takie jak: budowa przedszkola w Ćwiklicach, Porębie i na osiedlu Piastów oraz rozbudowa szkoły w Jankowicach. Znaczącą dla mieszkańców Podstarzyńca inwestycją ostatnich lat, w którą się zaangażowałem było zainstalowanie długo oczekiwanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Hallera. Inwestycja ta zdecydowanie poprawiła poziom bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.Decydowałem o budowie dróg m/innymi Słonecznej, Zbożowej,Miłosza, Braci Jędrysików,Pukowca, Hetmańskiej, Narcyzów. W ramach Budżetu Obywatelskiego brałem udział w pracach nad modernizacją ulic: Zuchów, Harcerskiej oraz Tulipanów.
Jeżeli zdecydujecie się Państwo obdarzyć mnie zaufaniem na kolejną kadencje zamierzam: Doprowadzić do modernizacji kolejnych ulic w tym ulice Pionierów, Kasztelańska, Ułańskiej. Rozbudować plac zabaw przy ulicy Hetmańskiej i Maków. Chciałbym dalej kontynuować swoją działalność samorządową wiedząc, że stanowisko radnego jest służbą publiczną ocenianą przez mieszkańców. Wierzę , że w kończącej się kadencji godnie reprezentowałem swoich wyborców. Proszę więc o ponowne zagłosowanie na moją kandydaturę.