pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

Marcelina Leki

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
Marcelina Leki

Kandydat do rady miejskiej w Pszczynie

Okręg nr 1
Lista nr 23
Pozycja nr 1
Marcelina Leki ,,Kocham Pszczynę-Jestem z mieszkańcami i dla mieszkańców. Lubie pomagać ,dlatego kandyduje na radną Rady Miejskiej.
Mieszkam wraz z moją rodziną w Pszczynie na Osiedlu Stara Wieś.
Z zawodu jestem pielęgniarką. Pracuję w Hospicjum Św. Ojca Pio jako opiekunka i pielęgniarka.Hospicjum to mój drugi dom,jako wieloletnia wolontariuszka pracuje w zarządzie, biorę udział w kwestach i koncertach charytatywnych, wspierających budowę naszego hospicjum. Jestem pomysłodawcą koncertów „Gala wolontariatu”
Od trzech kadencji (2006-2018) mam zaszczyt reprezentować mieszkańców mojego miasta i okręgu w pracach Rady Miasta.Od 2010r pełnie funkcję przewodniczącej Komisji Spraw Społecznych.
Przedmiotem mojej szczególnej troski jako mieszkanki gminy i samorządowca są sprawy społeczne,dobro i bezpieczeństwo naszych mieszkańców a szczególnie dzieci.Jako radna zawsze kładłam duży nacisk na budowę dróg i chodników.
W kończącej się kadencji moje zaangażowanie koncentrowało się m.in. na działaniach ukierunkowanych na utrzymanie i funkcjonowaniu pszczyńskiego szpitala. Zorganizowałam wiele spotkań, angażowałam się w zbieranie podpisów pod petycjami do Ministra Zdrowia i Dyrektora NFZ. Wsparcie dla potrzebujących pomocy chorych ludzi jest dla mnie codziennością
W ostatniej kadencji udało się zrealizować na naszym osiedlu bardzo kosztowną inwestycję, którą była budowa ul. Zbożowej wraz kanalizacją deszczową i chodnikiem. Byłam autorką wniosku o przeprowadzenie tą ulicą komunikacji miejskiej.Zaprojektowano i wykonano oświetlenie nowych dróg,trwa etapowa budowa chodnika na ul.Bat.Chłopskich.Aktywnie biorę udział w tworzeniu PBO. Przez wszystkie lata troszczę się o dobry wizerunek naszego miasta i osiedla. Reaguję na wszelkie sugestie. Znam potrzeby mieszkańców całej gminy i naszego osiedla, priorytetem jest budowa dróg. W następnej kadencji będę nadal wspierać budowę dróg, oświetlenia, modernizacje Potoku Starowiejskiego oraz przeprowadzenie komunikacji na ul.Doświadczalnej. Dziękuję za zaufanie jakim obdarzyliście mnie Państwo w ostatnich latach powierzając mi mandat radnego.