pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 19 listopada 2018
  • wyświetleń: 5869

Kto zostanie starostą pszczyńskim? Dzisiaj poznamy odpowiedź

Dziś poznamy odpowiedź na jedną z ostatnich wyborczych zagadek. W poniedziałek odbędzie się pierwsza sesja z udziałem radnych powiatowych kadencji 2018-2023, którzy wybiorą starostę pszczyńskiego. Wiele wskazuje na to, że tej funkcji nie będzie już sprawował Paweł Sadza.

Paweł Sadza starostą pszczyńskim był od 2010 roku.W tym roku uzyskał rekordowy wynik, ale wiele mówi się o tym, że w zarządzie powiatu zastąpi go ktoś inny. · fot.


Sesja rozpocznie się o godzinie 13.00. W jej programie są między innymi: złożenie ślubowania przez radnych, a także wybór przewodniczącego Rady Powiatu. Również podczas tej sesji najprawdopodobniej wybrany zostanie starosta pszczyński.

Od dłuższego czasu w kuluarach mówi się o tym, że o dalsze piastowanie tego urzędu nie będzie się ubiegał Paweł Sadza. Dotychczas jednak z ust starosty dwóch poprzednich kadencji deklaracja w tej sprawie nie padła. Tu należy odnotować, że w wyborach samorządowych Paweł Sadza zebrał aż 3313 głosy, co było rekordowym wynikiem w historii Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Nowym starostą może być Barbara Bandoła (z lewej). W gronie jej potencjalnych zastępców wymieniana jest osoba Damiana Cieszewskiego (po prawej). · fot.


Spośród wielu kandydatów na to stanowisko za politycznymi kulisami najczęściej powtarzane jest nazwisko Barbary Bandoły. W październikowych wyborach przewodnicząca Rady Powiatu poprzedniej kadencji zdobyła 1295 głosów. Był to drugi najwyższy wynik spośród wszystkich kandydatów KWW Ziemia Pszczyńska. W tym miejscu warto dodać, że Barbara Bandoła była już członkiem zarządu powiatu w latach 2010-2014. Radną powiatu pszczyńskiego była także podczas kadencji 1998-2002.

Jeśli wierzyć nieoficjalnym pogłoskom, skład zarządu powiatu uzupełnią Damian Cieszewski oraz Grzegorz Nogły. Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego z powodzeniem kandydował do Rady Powiatu Pszczyńskiego (zdobył 925 głosów). Grzegorz Nogły (członek zarządu powiatu podczas kadencji 2014-2018) starał się o stanowisko wójta Pawłowic - ostatecznie nieznacznie przegrywając tę batalię z Franciszkiem Dziendzielem.

Czy tak ostatecznie się stanie dowiemy się dziś w godzinach popołudniowych.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.