- 22 października 2018
- wyświetleń: 17203
Poznaliśmy już skład Rady Gminy w Pawłowicach - jest sensacja!
Komitet Wyboczy Wyborców Franciszka Dziendziela będzie miał ośmiu radnych, a Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Nogłego siedmiu - tak zadecydowali mieszkańcy Pawłowic w głosowaniu na swoich przedstawicieli do Rady Gminy. Frekwencja wyniosła tutaj 51.59%.
Mieszkańcy gminy Pawłowice w jednomandatowych okręgach wyborczych zadecydowali o składzie Rady Gminy na kadencję w latach 2018-2023. Nie zabrakło niespodzianek, a jedną z największych jest przegrana Aleksandra Szymury, doświadczonego samorządowca, dotychczas przewodniczącego Rady Gminy. Jego pogromcą w okręgu nr 6 okazał się 28-letni Tomasz Żuchowski.
Wyniki wyborów do Rady Gminy w Pawłowicach:
Okręg nr 1: Centrum Kultury w Pawłowicach, ul. Zjednoczenia 67, Pawłowice
- Irena Grabowska (KWW Franciszka Dziendziela) - 357 głosów
- Alojzy Krosny (KWW Grzegorza Nogłego) - 241 głosów
Okręg nr 2: Centrum Kultury w Pawłowicach, ul. Zjednoczenia 67, Pawłowice
- Bolesław Oracz (KWW Franciszka Dziendziela) - 292 głosy
- Grzegorz Cyrulik (KWW Grzegorza Nogłego) - 376 głosów
Okręg nr 3: Centrum Kultury w Pawłowicach, ul. Zjednoczenia 67, Pawłowice
- Ewa Kłosek (KWW Franciszka Dziendziela) - 175 głosów
- Janusz Harazin (KWW Grzegorza Nogłego) - 352 głosy
Okręg nr 4: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pawłowicach, ul. Pukowca 4, Pawłowice
- Andrzej Tyszko (KWW Franciszka Dziendziela) - 207 głosów
- Karolina Szymaniec-Mlicka (KWW Grzegorza Nogłego) - 264 głosy
Okręg nr 5: Dom Kultury w Pawłowicach Osiedlu, ul. Wojska Polskiego 11, Pawłowice
- Zbigniew Dusza (KWW Franciszka Dziendziela) - 273 głosy
- Grzegorz Pisarek (KWW Grzegorza Nogłego) - 143 głosy
Okręg nr 6: Szkoła Podstawowa nr 2 w Pawłowicach, ul. Pukowca 4, Pawłowice
- Aleksander Szymura (KWW Franciszka Dziendziela) - 213 głosów
- Tomasz Żuchowski (KWW Grzegorza Nogłego) - 229 głosów
Okręg nr 7: Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Pukowca 5, Pawłowice
- Bogusława Pietrek (KWW Franciszka Dziendziela) - 261 głosów
- Teresa Zwolińska-Bandyk (KWW Grzegorza Nogłego) - 206 głosów
Okręg nr 8: Dom Ludowy w Pniówku, ul. Kanarkowa 2, Pawłowice
- Helena Matera (KWW Franciszka Dziendziela) - 132 głosy
- Beata Nowak (KWW Grzegorza Nogłego) - 109 głosów
Okręg nr 9: Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach, Pielgrzymowice ul. Powstańców 6, Golasowice
- Kamil Wawrzyczek (KWW Franciszka Dziendziela) - 343 głosy
- Mirosław Michalik (KWW Grzegorza Nogłego) - 248 głosów
Okręg nr 10: Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach, Pielgrzymowice ul. Powstańców 6, Golasowice
- Iwona Baron (KWW Franciszka Dziendziela) - 215 głosów
- Henryk Opacki (KWW Grzegorza Nogłego) - 299 głosów
Okręg nr 11: Szkoła Podstawowa w Warszowicach, ul. Pszczyńska 2, Warszowice
- Andrzej Szaweł (KWW Franciszka Dziendziela) - 275 głosów
- Aleksander Pawłowski (KWW Grzegorza Nogłego) - 176 głosów
Okręg nr 12: Szkoła Podstawowa w Warszowicach, ul. Pszczyńska 2, Warszowice
- Robert Stajer (KWW Franciszka Dziendziela) - 162 głosy
- Damian Herman (KWW Grzegorza Nogłego) - 219 głosów
Okręg nr 13: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Golasowicach, ul. Nałkowskiej 2, Golasowice
- Krzysztof Woryna (KWW Franciszka Dziendziela) - 273 głosy
- Antoni Trzaskalik (KWW Grzegorza Nogłego) - 233 głosy
Okręg nr 14: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzyżowicach, Krzyżowice ul. Szkolna 7, Warszowice
- Beata Wala (KWW Franciszka Dziendziela) - 149 głosów
- Piotr Fojcik (KWW Grzegorza Nogłego) - 268 głosów
Okręg nr 15: Dom Ludowy w Jarząbkowicach, Jarząbkowice ul. Rolnicza 1, Golasowice
- Dariusz Czakon (KWW Franciszka Dziendziela) - 178 głosów
- Józef Krzempek (KWW Grzegorza Nogłego) - 77 głosów