pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 27 września 2018
  • wyświetleń: 7794

Kandydatka na burmistrza apeluje o zaprzestanie aktów wandalizmu

W czwartek otrzymaliśmy apel od kandydatki na burmistrza Pszczyny - Marceli Kanafek-Lewandowskiej. Obecna radna powiatowa prosi w nim o zaprzestanie dewastacji materiałów wyborczych poszczególnych komitetów. Równocześnie odnosi się do słów burmistrza Dariusza Skrobola z wtorku, zwracając się o zaniechanie bezpodstawnych sugestii pod adresem kontrkandydatów. Poniżej publikujemy pełną treść nadesłanego pisma.

Apel Marceli Kanafek-Lewandowskiej:

Szanowni Mieszkańcy Pszczyny

Nasze miasto jest nazywane perłą Górnego Śląska, bo jest miejscem wyjątkowym. Niestety w ostatnim czasie zdarzają się akty wandalizmu z racji trwającej kampanii wyborczej. Sama tego doświadczyłam, padając ofiarą takich czynów. Dlatego w tym miejscu chcę gorąco poprosić i zaapelować do mieszkańców, aby nie niszczyć naszego miasta poprzez dewastację przestrzeni publicznej. Bardzo proszę nie dewastujcie materiałów wyborczych poszczególnych komitetów - ten apel kieruję do tych, którzy w ostatnim czasie zniszczyli moje materiały, jak i innych komitetów. Otwierając moją kampanię wyborczą zwracałam się do Państwa z apelem o uczciwość i zdrową rywalizację.

Jednocześnie proszę Pana Burmistrza o rzetelną ocenę stanu faktycznego i zaniechanie bezpodstawnych sugestii w kierunku kontrkandydatów. Wyrażam swoje zaniepokojenie z uwagi na fakt, iż przed nami wiele pracy, a wzajemne przepychanki i podgrzewanie atmosfery jeszcze bardziej zaognią sytuację.

Jako kandydat na burmistrza Pszczyny proszę o wzajemny szacunek do siebie by nie naruszać nikomu dobrego imienia. Pozostawmy mieszkańcom wybór kandydata.

Z wyrazami szacunku
kandydatka na burmistrza Pszczyny
Marcela Kanafek-Lewandowska


W powyższym piśmie kandydatka Prawa i Sprawiedliwości nawiązała do sytuacji z ostatnich dni. Z jednej strony do tego, iż jej plakaty pojawiały się na nekrologach, co - jak oznajmiła - były przypuszczalnie celowym działaniem osób trzecich, zrywających i przenoszących materiały reklamy w takie miejsca (więcej w artykule Pszczyna: ksiądz ostro o reklamach wyborczych wśród nekrologów), a z drugiej odnosząc się do wypowiedzi burmistrza Dariusza Skrobola po tym jak na jednym z ogrodzeń na osiedlu Piastów pojawiły się wulgarne słowa pod jego adresem (szczegóły w artykule Kampania wyborcza sięgnęła dna: wulgarny napis na osiedlu Piastów).

Dewastacja materiałów wyborczych na os. Kolonia Ja
Dewastacja materiałów wyborczych na os. Kolonia Jasna · fot.


Z dziennikarskiego obowiązku informujemy, że w ostatnich godzinach dostaliśmy kolejne sygnały o niszczeniu materiałów wyborczych. Tym razem na osiedlu Kolonia Jasna uszkodzone zostały plakaty komitetu Ziemia Pszczyńska.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA