pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 5 września 2018
  • wyświetleń: 21106

Trzy osoby powalczą o jeden fotel? Kto zostanie burmistrzem Pszczyny?

Do wyborów samorządowych zostało niespełna pięćdziesiąt dni. Choć czasu pozostało niewiele, to na chwilę obecną tylko dwóch kandydatów oficjalnie potwierdziło swoje aspiracje do wyborczej batalii o fotel burmistrza. Wszystko jednak wskazuje na to, że chętnych będzie więcej, a kolejne osoby swój start ogłoszą już niebawem.

Do 4 września oficjalnie swój start w wyborach na najważniejsze stanowisko w gminie Pszczyna potwierdziły dwie osoby. Są to urzędujący burmistrz - Dariusz Skrobol oraz radna powiatowa - Marcela Kanafek-Lewandowska.

Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny
Dariusz Skrobol jest burmistrzem Pszczyny od 2010 roku. · fot.


Dariusz Skrobol burmistrzem Pszczyny jest nieprzerwanie od 2010 roku. Wcześniej, przez cztery lata był zastępcą piastującego to stanowisko Krystiana Szostaka. Ewentualna wygrana w wyborach byłaby już trzecią z rzędu. Za pierwszym razem w drugiej turze pokonał Mirosława Krausa, za drugim - już w pierwszej zebrał więcej głosów aniżeli wspólnie pięciu pozostałych kandydatów. W zbliżających się wyborach samorządowych Dariusz Skrobol wystartuje z komitetu Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe.

Marcela Kanafek-Lewandowska
Marcela Kanafek-Lewandowska · fot.


Marcela Kanafek-Lewandowska jest od 2014 roku radną powiatową z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jest przewodniczącą Komisji Samorządności, Promocji i Rozwoju Powiatu. W wyborach na urząd burmistrza wystartuje po raz pierwszy. Co warto podkreślić, jest pierwsza kobietą, która od reformy administracyjnej w 1999 roku, będzie się ubiegać o to stanowisko.

Kamil Widłok, Dariusz Skrobol
Kamil Widłok (z lewej) jest jedną z dwóch osób branych pod uwagę przez KWW Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego jako kandydat na burmistrza Pszczyny. · fot.


Wszystko wskazuje na to, że trzeciego kandydata lada dzień przedstawi Komitet Wyborczy Wyborców "Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego". Na "giełdzie nazwisk" pojawiają się dwa. To: Przemysław Wieczorek - przedsiębiorca, kandydat na burmistrza Pszczyny sprzed czterech lat oraz Kamil Widłok - najmłodszy radny miejski (urodzony w 1992 roku), przewodniczący osiedla Piastów w Pszczynie.

Paweł Sadza, starosta pszczyński
Paweł Sadza nie wystartuje w wyborach na burmistrza Pszczyny. · fot.


Swojego kandydata nie wystawi natomiast komitet "Ziemia Pszczyńska". Naturalny lider - Paweł Sadza - już wcześniej zapowiedział, że nie podejmie się ponownego startu w wyborach na burmistrza gminy Pszczyna (w 2014 roku zdobył 35,37% poparcia). We wtorek otrzymaliśmy informację, że komitet nie będzie miał swojego kandydata w tegorocznych wyborach na to stanowisko.

Nie można wykluczyć, że w najbliższych dniach pojawią się nowi kandydaci. Komitety mają jeszcze kilka dni, aby podjąć ostateczną decyzję.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA