pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 14 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 4065

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, druga tura - 4 listopada

Poznaliśmy datę tegorocznych wyborów samorządowych. Odbędą się one 21 października. Ewentualna druga tura przewidziana jest na 4 listopada.

Wybory samorządowe 2014 - 16.11.2014
Wybory samorządowe odbędą się 21 października, druga tura - 4 listopada · fot.


Od momentu ogłoszenia terminu wyborów tworzone mogą być komitety wyborcze. Partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy powinni je zgłaszać w Państwowej Komisji Wyborczej lub u komisarza wyborczego. Następnie te komitety zgłaszać będą swoich kandydatów.

Zgodnie z nowymi przepisami jednomandatowe okręgi wyborcze zostały ograniczone do wyborów rad gmin, gdzie liczba mieszkańców nie przekracza 20 tysięcy osób. W naszym powiecie dotyczy to gmin: Goczałkowice, Kobiór, Miedźna, Pawłowice i Suszec.

Wybory samorządowe 2014 - 16.11.2014
Wybory samorządowe odbędą się 21 października, druga tura - 4 listopada · fot.


Warto tutaj też odnotować, że kadencja władz samorządu terytorialnego według będzie trwała 5 zamiast dotychczasowych 4 lat. Obowiązywać będzie też kadencyjność. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli być wybrani na to samo stanowisko maksymalnie dwukrotnie.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA