pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 23 stycznia 2017
  • 3 lutego 2017
  • wyświetleń: 1796

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Krzyżowicach

W środę, 1 lutego, w Krzyżowicach odbyło się pierwsze z cyklu dorocznych zebrań wiejskich. W związku z upływem kadencji sołtysa i rady sołeckiej na ten dzień były zaplanowane wybory. Zanim jednak mieszkańcy zgromadzeni w domu ludowym przystąpili do głosowania, obecny na spotkaniu przedstawiciel policji powiatowej przedstawił zasady działania tzw. Mapy Zagrożeń oraz przestrzegł zebranych przed coraz częstszymi przypadkami oszustów, którzy, powołując się na innych członków rodziny, wyłudzają znaczne sumy pieniędzy.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Krzyżowicach - 01.02.2017 · fot.


Wójt Gginy Franciszek Dziendziel w formie prezentacji przedstawił najważniejsze inwestycje i działania, które dotyczyły sołectwa w minionym roku.

Sołtyska Beata Wala przedstawiła Sprawozdanie z Działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej Krzyżowic za 2016 rok. I rozpoczęły się wybory sołtysa. Beata Wala po raz trzeci została wybrana przez mieszkańców do pełnienia funkcji sołtyski zdobywając 41 głosów poparcia na 51 oddanych. Podczas zebrania wybrano również Radę Sołecką Krzyżowic, w skład której weszli:

Borgiel Dariusz, Brzana Tadeusz, Hejnoł Alfred, Jasny Mirosław, Pawletko Stanisław, Wala Barbara i Zielonka Czesław. Zebranie postanowiło nie wybierać Komisji Rewizyjnej.

Po wyborach mieszkańcy zostali poinformowani przez pracowników urzędu m.in. o zmianach w prawie budowlanym, w zasadach dotyczących wycinki drzew i ochrony ptactwa hodowlanego przed wirusem ptasiej grypy. Otrzymali również ulotkę dotyczącą ograniczania niskiej emisji.

W wolnych głosach mieszkańcy wnioskowali m. in., aby gmina utworzyła dodatkowy parking przy ośrodku zdrowia, prowadzący do niego chodnik wzdłuż ul. Ligonia oraz aby ul. Partyzantów i ul. Ślaską kursował autobus zabierający dzieci do szkoły. Mieszkańcy zwracali również uwagę na fakt, że z powodu opóźnień autobusów kursujących w Żorach, połączenia Krzyżowice-Żory nie dochodzą do skutku.

Podczas zebrania wójt Franciszek Dziendziel oraz przewodniczący Rady Gminy Aleksander Szymura wręczyli pani Joannie Gębarowiskiej list z gratulacjami za wykonanie wyjątkowej iluminacji świątecznej swojej posesji.

new, BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA