pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 1 listopada 2014
  • wyświetleń: 2591

79% mieszkańców może głosować

Ponad 85 tysięcy mieszkańców powiatu pszczyńskiego ma prawo zagłosować w listopadowych wyborach samorządowych. To blisko 80% wszystkich osób, które mieszkają w naszym regionie.

Według polskiego prawa przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego może wybierać obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat. Nie oznacza to jednak, że posiadają je wszyscy dorośli. Prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania nie przysługuje osobom, które prawomocnym orzeczeniem sądowym są ubezwłasnowolnione lub pozbawione praw publicznych albo wyborczych.Sprawdziliśmy, gdzie procentowo najwięcej mieszkańców może głosować. W całym powiecie jest to 79,32% osób. Najwięcej ma prawo wyborcze w Goczałkowicach-Zdroju - 80,28% oraz w Kobiórze - 80,56%. Najmniej osób ma prawo wybrać swojego przedstawiciela w Suszcu - 77,45% oraz w Pawłowicach - 78,29%. W Miedźnej, a także w Pszczynie głosować może około 79% mieszkańców. Szczegóły wraz z dokładną liczbą mieszkańców znajdziecie na poniższym diagramie.

W najbliższych dniach przyjrzymy się również frekwencji w wyborach w poszczególnych latach. Zobaczymy gdzie i kiedy była najwyższa i sprawdzimy co w tym roku może decydować o liczbie głosujących.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA