pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 29 października 2014
  • wyświetleń: 4835

Suszec: mało chętnych na radnych

16 kandydatów 16 listopada powalczy o... 15 miejsc w radzie gminy. Taka wyborcza sytuacja jest w gminie Suszec. Jakby tego było mało, o urząd wójta także będzie starała się jedna osoba - urzędujący obecnie na tym stanowisku Marian Pawlas.

W tym roku głosowanie do rad gminnych będzie przebiegać według zasady jednomandatowych okręgów wyborczych. W Suszcu ta sytuacja doprowadziła do tego, że głosowanie będzie trzeba przeprowadzić w... 1 z 15 okręgów. W pozostałych 14 okręgach kandydaci już od kilku dni mogą odbierać gratulacje.

kandydaci, wybory, Suszec, 2014
Dziewięciu z czternastu kandydatów na radnych w gminie Suszec, którzy już dziś mogą być pewni mandatów: Jan Matula, Natalia Kałuża, Ireneusz Król, Józef Klimek, Antoni Kuś, Józef Marcisz, Irena Muras, Szymon Sekta i Jan Spyra.


W gminie kandydatów wystawiły tylko dwa komitety, KWW Mariana Pawlasa w 14 okręgach, a także KWW Widera w 2 okręgach. Tylko w jednym okręgu, obejmującym część Radostowic, odbędzie się głosowanie. Mieszkańców do swojej kandydatury będą tu starali się przekonać Bronisław Polok i Tadeusz Widera.

To pierwsza taka sytuacja w gminie. 12 lat temu w Suszcu wystawiono 64 kandydatów, a 8 lat temu 38. Również cztery lata temu wyborczej rywalizacji było więcej - zarejestrowano 48 kandydatów.

Gdyby nie wymogi formalne, to nie trzeba byłoby również przeprowadzać wyborów na wójta. Kandydatem jest tylko Marian Pawlas. W tym przypadku jednak mieszkańcy muszą opowiedzieć się czy chcą, by obecny wójt nadal sprawował swój urząd i na kartach do głosowania będą musieli zakreślić pole oznaczające czy są za czy przeciw tej kandydaturze.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA