pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wybory samorządowe 2018

  • 3 października 2007
  • wyświetleń: 24057

Listy wyborcze gotowe - zobacz

Już 21 października wybory! Po przedterminowym rozwiązaniu parlamentu już wkrótce pójdziemy do urn, by zdecydować, kto zasiądzie w poselskich i senatorskich ławach. Kto otrzyma największy mandat zaufania w okręgu obejmującym powiaty: bielski, cieszyński, żywiecki, pszczyński oraz miasto Bielsko-Biała i będzie reprezentował nasz region w Sejmie i Senacie? Poniżej przedstawiamy listę kandydatów.

W wyborach parlamentarnych w naszym okręgu bierze udział 132 polityków.

Aż 125 osób będzie rywalizować na plakaty, ulotki, bannery, nasze emocje i - miejmy nadzieję - program (oraz późniejszą jego realizację), by zasiąść w Sejmie i reprezentować interesy mieszkańców. W naszym okręgu z tego grona mandat otrzyma tylko dziewięciu kandydatów.

W wyborach do Sejmu w okręgu nr 27 bierze udział siedem komitetów wyborczych. W zdecydowanej większości są to mężczyźni (102 osoby, czyli ponad 81 % startujących). Najczęściej kandydatami są osoby, które ukończyły już 30 lat, ale nie przekroczyły czterdziestki.

Lista komitetów wyborczych, które wystawiły w zbliżających się wyborach kandydatów ubiegających się o mandat poselski:

Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej

1. KOZAK Dariusz
- doradca finansowy zarządu, Wrocław, członek Samoobrony RP
2. MIKOŁAJCZYK Ludwik Jan
- nauczyciel akademicki, Czechowice-Dziedzice, członek Samoobrony RP
3. STAŃKO Jacek Michał
- przedsiębiorca, Istebna, członek Samoobrony RP
4. PAWLUS Krzysztof Bolesław
- handlowiec, Gilowice, nie należy do partii politycznej
5. JUSZCZYK Alfred Alojzy
- dyrektor zarządzający, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
6. OZAIST Henryk Piotr
- przedsiębiorca, Żywiec, nie należy do partii politycznej
7. TYMOCHOWICZ Agnieszka
- lekarz weterynarii, Kobiór, członek Samoobrony RP
8. UCHYŁA Katarzyna
- monter elektrotechniki, Mnich, gm. Chybie, członek Samoobrony RP
9. BANACH Jarosław Tomasz
- przedsiębiorca, Rybarzowice, członek Samoobrony RP
10. GALANT Roman Hieronim
- rencista, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
11. ODZIEMCZYK Grzegorz Konrad
- referent, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
12. WIŚNIEWSKI Eugeniusz Roman
- inż. elektryk, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
13. PIECUCH Krystian Józef
- przedsiębiorca, Żywiec, członek Samoobrony RP
14. RUSIN Marzena Katarzyna
- pielęgniarka, Rybarzowice, nie należy do partii politycznej
15. ULRYCH Bogdan
- przedsiębiorca, Radziechowy, gm. Radziechowy-Wieprz, nie należy do partii politycznej
16. BRZUCHAŃSKI Jacek Tadeusz
- pracownik ochrony, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
17. RUSIN Leokadia
- prezes zarządu spółdzielni, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
18. MINIEWICZ Łukasz Kazimierz
- przedsiębiorca, Żywiec, nie należy do partii politycznej

Polskie Stronnictwo Ludowe

1. ORMANIEC Marian Albin
- inż. rolnik, Gilowice, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego
2. LESIAK Alojzy Andrzej www.pless.pl/branze/wybory06/wiecej.php?action=pokaz&id=11159 class=dodaj>[prezentacja]
- mgr inż. rolnik, Ćwiklice, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego
3. POLOCZEK Jan
- ekonomista, Wisła, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego
4. WÓJCIK Ryszard Tadeusz
- przedsiębiorca, Bielsko-Biała, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, złożył następujące oświadczenie: pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.)
5 POLOK Tadeusz
- mgr inż. metalurg, Czechowice-Dziedzice, członek Polskiego Stronnictwa Lu.dowego
6. SEREMAK Jacek Jan
- urzędnik państwowy, Jeleśnia, nie należy do partii politycznej
7. PILARZ Izabela Anna
- pielęgniarka, Bystra, nie należy do partii politycznej
8. KOŻUSZNIK Danuta Maria
- nauczyciel, Cieszyn, nie należy do partii politycznej
9. HARAZIN Ryszard
- rolnik, Brzeźce, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego
10. KUŚ Wiesław Marian
- mgr prawa, Jaworze, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego
11. WODNIAK Piotr
- mgr inż. górnik, Bestwina, nie należy do partii politycznej
12. DZIEWIT Daniel Robert
- przedsiębiorca, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
13. HOLEKSA Krzysztof
- przedsiębiorca, Górki Wielkie, nie należy do partii politycznej
14. SKWARNA Maciej Jerzy
- lekarz, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
15. HAMERLAK Barbara Wiesława
- emeryt, Bielsko-Biała, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego
16. KONIECZNY Franciszek
- przedsiębiorca, Strumień, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego
17. URBANIEC Józefa
- emeryt, Łodygowice, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego
18. KUBIEŃ Jan Alojzy
- ekonomista, Ustroń, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego

Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP

1. KOTKOWSKA Bożena Teresa
- nauczyciel informatyk, Bielsko-Biała, członek SDPL
2. KOPERSKI Przemysław Adam
- prawnik, Bystra, gm. Wilkowice, członek SLD
3. BRUDNY Alfred
- nauczyciel, Simoradz gm. Dębowiec, członek SLD
4. NEHREBECKI Roman
- ekonomista, Bielsko-Biała, członek PD
5. STASICA Karol
- mgr administracji, Żywiec, członek SLD
6. WACH Sebastian Ryszard
- urzędnik samorządowy, Bielsko-Biała, członek SLD
7. NOSKOWSKI Zbigniew Henryk
- nauczyciel, Pszczyna, członek SLD
8. CHORAB Tomasz Radosław
- socjolog, Żywiec, członek SDPL
9. BATYCKI Jerzy Józef
- aktor lalkarz, Bielsko-Biała, członek PD
10. JURASZEK Katarzyna Mirosława
- politolog, Czechowice-Dziedzice, członek SLD
11. PAWEŁEK Lidia Maria
- przedstawiciel handlowy, Żywiec, członek SLD
12. DYBEK Tadeusz Stefan
- politolog, Bielsko-Biała, członek SLD
13. REPETA Paweł Jacek
- politolog, Wola, gm. Miedźna, członek SLD
14. FOLTYN Sylwester Władysław
- prawnik, Kończyce Wielkie, gm. Hażlach, członek SLD
15. PYCLIK Jarosław Adam
- fizyk, Żywiec, członek SDPL
16. BODA-NORENBERG Dorota Małgorzata
- politolog, Bielsko-Biała, członek SDPL
17. STAWARSKI Henryk
- inżynier elektronik, Żywiec, członek PD
18. DRĄSZKOWSKI Tomasz Maciej
- ekonomista, Ćwiklice, m. Pszczyna, członek SDPL

Prawo i Sprawiedliwość

1. SZWED Stanisław
- parlamentarzysta, Grodziec, gm. Jasienica, członek Prawa i Sprawiedliwości
2. FALFUS Jacek Eugeniusz
- poseł, Kozy, członek Prawa i Sprawiedliwości
3. MATUSZNY Kazimierz Władysław
- poseł, Milówka, członek Prawa i Sprawiedliwości
4. PIĘTA Stanisław Jan
- prawnik, Bielsko-Biała, członek Prawa i Sprawiedliwości
5. ZADORA Stanisław
- poseł, Zwardoń, gm. Rajcza, nie należy do partii politycznej
6. KRÓL Janusz
- inżynier mechanik, Marklowice Górne, gm. Zebrzydowice, członek Prawa i Sprawiedliwości
7. GAŻA Grzegorz Krzysztof
- przedsiębiorca, Pszczyna, członek Prawa i Sprawiedliwości
8. ZAJĄC Henryk
- leśnik, Żywiec, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego "Piast"
9. MAZIARZ Józef Władysław
- pedagog, Kaniów, gm. Bestwina, nie należy do partii politycznej
10. MATLAK Marek Zygmunt
- mgr historii, Bielsko-Biała, członek Prawa i Sprawiedliwości
11. MENDREK Tadeusz
- technik BHP, Górki Wielkie, gm. Brenna, członek Prawa i Sprawiedliwości
12. LINDERT Jan
- nauczyciel, Bystra, gm. Wilkowice, członek Prawa i Sprawiedliwości
13. ZAMORA-PODSIADŁO Jolanta Krystyna
- lekarz medycyny, Bielsko-Biała, członek Prawa i Sprawiedliwości
14. URBAŃCZYK Marek Grzegorz
- inżynier mechanik, Kobiór, członek Prawa i Sprawiedliwości
15. DZIEDZIC Janusz Witold
- urzędnik samorządowy, Chybie, członek Prawa i Sprawiedliwości
16. MADEJCZYK-PORĘBA Magdalena Maria
- asystent posła, Radziechowy, gm. Radziechowy-Wieprz, nie należy do partii politycznej
17. MEJSAK Jarosław Paweł www.pless.pl/branze/wybory06/wiecej.php?action=pokaz&id=11144&akt=1 class=dodaj>[prezentacja]
- audytor, Pszczyna, członek Prawa i Sprawiedliwości
18. WAŁACH Monika Irena - muzyk, Jaworzynka, gm. Istebna, nie należy do partii politycznej

Polska Partia Pracy

1. MAŁYSZ Iwona Izabela
- ekonomistka, Katowice, nie należy do partii politycznej
2. KRYWULT Tadeusz
- technik, Wilamowice, nie należy do partii politycznej
3. STOKŁOSA Roman
- rolnik, Cięcina, nie należy do partii politycznej
4. WILK Bogdan
- mechanik, Bielsko-Biała, członek PPP
5. ZAWADA Franciszek
- lakiernik, Bielowicko, członek PPP
6. NIZIO-NIKIEL Maria Danuta
- handlowiec, Bielsko-Biała, członek PPP
7. SKOCZYLAS - OSTROWSKA Elżbieta
- krawcowa, Bielsko-Biała, członek PPP
8. KLOCEK Krzysztof Józef
- mechanik, Kończyce Wielkie, członek PPP
9. LEMAŃSKI Tadeusz
- monter, Bestwina, członek PPP
10. KODURA Eugeniusz
- górnik, Rydułtowy, nie należy do partii politycznej
11. LANGER Sebastian Henryk
- górnik, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej
12. STRUSZEWSKI Michał
- pracownik administracji samorządowej, Warszawa, członek "Unii Lewicy III RP"
13. KAPIAS Jerzy Franciszek
- górnik, Pszczyna, nie należy do partii politycznej
14. KOMINEK Marian
- ślusarz, Rydułtowy, nie należy do partii politycznej
15. GABRYSZEWSKI Jan Stanisław
- rolnik, Knurów, nie należy do partii politycznej
16. ŻYGUŁA Tadeusz
- kierowca, Knurów, nie należy do partii politycznej
17. STOKŁOSA Grzegorz Tomasz
- ślusarz, Tychy, członek PPP

Liga Polskich Rodzin

1. MOTYKA Władysław
- historyk, Milówka, członek Prawicy Rzeczypospolitej
2. WAWAK Zbigniew Jerzy
- adwokat, Bielsko-Biała, członek Ligi Polskich Rodzin
3. WĘGRZYN Kazimierz
- poeta, Istebna, członek Prawicy Rzeczypospolitej
4. NALEPA Grażyna Maria
- inżynier budownictwa, Bielsko-Biała, członek Prawicy Rzeczypospolitej
5. MĘCNAROWSKI Szymon Jan
- student, Pszczyna, członek Prawicy Rzeczypospolitej
6. KINE Tadeusz Kazimierz
- inżynier budownictwa, Kozy, członek Ligi Polskich Rodzin
7. HILBRYCHT Jerzy Stanisław
- inżynier automatyki, Żywiec, nie należy do partii politycznej
8. SZKLORZ Wiktor Łukasz
- programista, Wisła, członek Unii Polityki Realnej
9. LITYŃSKI Andrzej
- tokarz, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
10. SŁAWOMIRSKI Radosław Paweł
- nauczyciel, Ustroń, członek Ligi Polskich Rodzin
11. HAŃDEREK Antoni Jan
- emeryt, Łodygowice, członek Prawicy Rzeczypospolitej
12. HAŁATEK Łukasz Antoni
- student, Bielsko-Biała, członek Ligi Polskich Rodzin
13. TOMASZEK Kazimierz
- masarz, Koszarawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej
14. STOJANOWSKI Zdzisław Michał
- inż. mechanik, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
15. JAREK Ryszard Roman
- górnik, Bielsko-Biała, członek Prawicy Rzeczypospolitej
16. SOCHACKI Henryk
- przedsiębiorca, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
17. WNĘTRZAK Grzegorz Piotr
- nauczyciel, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
18. WEISS Robert Bogusław
- farmaceuta, Czernichów, członek Prawicy Rzeczypospolitej

Platforma Obywatelska RP

1. TOMCZYKIEWICZ Tomasz Kazimierz
- inżynier budownictwa, Pszczyna, członek Platformy Obywatelskiej RP
2. NYKIEL Mirosława
- przedsiębiorca, Gilowice, członek Platformy Obywatelskiej RP
3. KOPEĆ Tadeusz Wiktor
- magister inżynier górnik, Cieszyn, członek Platformy Obywatelskiej RP
4. WYKRĘT Adam
- przedsiębiorca, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
5. KĘDRACKI Marcin
- magister ekonomista, Żywiec, członek Platformy Obywatelskiej RP
6. DUDKA - ŻYREK Barbara Danuta
- lekarz, Żabnica gm. Węgierska Górka, nie należy do partii politycznej
7. CZAPIGA Cezary Józef
- przedsiębiorca, Czechowice-Dziedzice, członek Platformy Obywatelskiej RP
8. ZIĘBA Katarzyna Krystyna
- inżynier informatyk, Bystra, gm. Wilkowice, członek Platformy Obywatelskiej RP
9. RASZKA-SODZAWICZNY Katarzyna Magdalena dziennikarz, Ustroń, członek Platformy Obywatelskiej RP
10. GAWLAS Marcin Krzysztof
- przedsiębiorca, Rudzica, gm. Jasienica, członek Platformy Obywatelskiej RP
11. URBANIAK Dariusz Piotr
- nauczyciel, Leśna, gm. Lipowa, członek Platformy Obywatelskiej RP
12. ROJEK Wojciech Andrzej
- ekonomista, Zebrzydowice, członek Platformy Obywatelskiej RP
13. PROCNER Marian Stanisław
- rencista, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP
14. KOWALSKI Tomasz Kazimierz
- adwokat, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP
15. GLUZA Czesław Tadeusz
- pracownik samorządowy, Wisła, członek Platformy Obywatelskiej RP
16. FOLTYN Bronisław Edward
- przedsiębiorca, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP
17. BIZOŃ Stanisław
- mmenedżer, Bystra, gm. Wilkowice, nie należy do partii politycznej
18. KLIMASZEWSKI Jarosław Jan
- menedżer, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP

W wyborach do Senatu siedem osób (z pięciu komitetów wyborczych) walczy o dwa mandaty z naszego okręgu. Wśród nich tylko jedna kobieta.

---------------------------

Lista kandydatów ubiegających się o mandat senatorski:

Polskie Stronnictwo Ludowe

KLIŚ Jerzy Roman
- mgr historii, Żywiec, nie należy do partii politycznej

Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP

CHODOROWSKI Ryszard
- pracownik samorządowy, Bielsko-Biała, członek SLD

Prawo i Sprawiedliwość

GAŁKOWSKI Janusz Piotr
- adwokat, Bielsko-Biała, członek Prawa i Sprawiedliwości
RANOSZ Ewa Maria
- pedagog, Wisła, członek Prawa i Sprawiedliwości

Platforma Obywatelska RP

KOWALSKI Sławomir
- pracownik samorządowy, Piasek, m. Pszczyna, członek Platformy Obywatelskiej RP
MUCHACKI Rafał Klemens
- lekarz chirurg onkolog, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP

Obrona Narodu Polskiego

WALECZEK Antoni
- przedsiębiorca, Pszczyna, członek Obrony Narodu Polskiego

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA